{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.129 visninger | Oprettet:

Reservedele til gammel traktor {{forumTopicSubject}}

Hej.

Vil blot fortælle om min oplevelse med at købe reservedele hos Agriline UK.

Det har været en super god oplevelse. God service. Kan virkelig anbefales.

Forsøgte at købe tingene her i DK, men de to steder jeg henvendte mig, vendte aldrig tilbage, så jeg fandt Agriline i UK. Alt gik godt lige indtil Post Nord DK overtog pakken. Så startede showet.

Post Nord modtager pakken d. 20/6 i Brøndby, der sender den til Nordjylland Pakkecenter, herfra sendes den til Hjørring, derfra til Køge Postcenter, som vælger at sende den til - Nordjyllands Pakkecenter. (Jeg bor i Rønnede på Sjælland)

Efter forgæves at have forsøgt at komme i kontakt med Post Nord via tlf. (laang ventetid) søgte jeg en e-mail adresse til dem. Den kan man ikke finde, så den eneste vej er at kontakte dem via FaceBook. De kan ikke rigtigt forstå hvad der sker, men anbefaler mig at følge min pakke på Track and Trace. Det har jeg sådan set gjort en uges tid, så forstår ikke lige hvad det skulle hjælpe. Efter lidt kommunikation frem og tilbage, lykkes det at få brudt "karrusellen". Endelig modtog jeg pakken i går, - nu helt ødelagt og der manglede ting i den. Modtagelse nægtet, pakken retur. Kontaktet Agriline og forklaret situationen, kort tid efter modtager jeg en mail fra Agriline, hvor de skriver at de har sendt en ny pakke omgående. Forventet modtagelse (forudsætter nok at Post Nord ikke er blandet ind i det) enten i dag eller senest i morgen.

Mine bedste anbefalinger til Agriline UK og Stephen Bennett.

Mvh. Per Nielsen.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Handyman til små opgave 500 kr.
  • Få fjernet TV bord 250 kr.
  • Opsætning af en lampe. 1.050 kr.
  • afhentning forskelligt skrald 2.500 kr.
  • Opening a mailbox with a lost key and replacement of lock 770 kr.
  • Vaskemaskine op 650 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Reservedele til gammel traktor
Kommentér på:
Reservedele til gammel traktor

Annonce