{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.049 visninger | Oprettet:

hul i tank {{forumTopicSubject}}

Hejsa

står med en McCormick b 275 hvor tanken er blevet utæt. i det lille bundkar til bundslam, der er tale om 4-5 huller ca på størrelse med hullet i en 2 kr

står og overvejer at fjerne hele "bundkaret" og så bare lægge en plade på med noget loddning, men det er en større omgang, sad så og læste om kemisk metal:

https://jariautoudstyr.dk/shop/kemisk-metal-55-27928p.html

tænker at smøre hele "bundkaret ind i det, men er det noget der duer? det ville jo være dejlig nem, hvis det var..


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Et kabel er gravet gravet over, der mangler ca 10 cm ledning 890 kr.
  • Hjælp til at male og spartle 1.500 kr.
  • Samle kommoder 880 kr.
  • Rengøring af badeværelse 500 kr.
  • Vægmonterin af skænk 771 kr.
  • Wc afløb 500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  hul i tank
  • Jørgen B
    Jørgen B Tilmeldt:
    dec 2014

    Følger: 6 Følgere: 21 Svar: 922
    #1   29. mar 2021 Det nemmeste middel jeg kender er Kvikseal fra Kent- det vi bruger til at lime førehus ruder med der skal bare affedtes godt med benzin eller lign og så et rimeligt lag på mseret lidt ind i hullerne det har holdt på lasbilens tank i 7 år

  • Ole B
    Ole B Tilmeldt:
    jan 2019

    Følger: 1 Svar: 20
    #2   30. mar 2021 Hvad med at søge en anden tank?

  • #3   30. mar 2021 Bor et regulært hul i passende størrelse. Find en skrue i der passer i hullet. Læg en pakning under skrue og stram til med en møtrik på ydersiden. Har gjort det med en benzintank, som vi ikke turde svejse på.

  • #4   30. mar 2021 Du kan sagtens bruge kemisk metal, bare der er renset ordentligt af ??

Kommentér på:
hul i tank

Annonce